Na dobry początek – wstępne niezobowiązujące spotkanie z Naszą ekipą budowlaną

Na początek jest kontakt telefoniczny lub drogą e-mail z inwestorem. Na tym etapie próbujemy ustalić zarys zakresu prac. Dzięki temu jesteśmy w stanie już na tym etapie zdefiniować chociażby czas jaki może zając zlecenie i dogodne dla obydwu stron terminy.

Proponujemy umówienie się na spotkanie z inwestorem (lub osobą wskazaną przez inwestora) na miejscu inwestycji, w dogodnym dla klienta dniu i godzinie. 

Podczas spotkania w miejscu inwestycji ekipa budowlana dokonuje szczegółowych pomiarów ewentualnie zdjęć. Jeśli inwestor (lub osoba wskazana przez inwestora) znają wstępny zakres prac – ustalamy już na miejscu bardziej szczegółowy zakres remontu i prac remontowych/budowlanych/wykończeniowych. Już na tym etapie jesteśmy w stanie zaproponować klientowi pomysły, rozwiązania (na przykład przy planowaniu remontu mieszkania pod wynajem – gdzie zazwyczaj inwestor chce jak najbardziej obniżyć koszta remontu). Spisywana jest w tym czasie (oprócz pomiarów) lista oraz wytyczne uzgadniane z klientem. Ustalany jest także z inwestorem już na tym etapie termin wykonania prac (dogodny dla obydwu stron).

Pod względem aranżacji jak i sposobu wykonania prac – podchodzimy elastycznie. Może to być według ścisłych wytycznych architekta, dodatkowe sugestie i propozycje inwestora. Może to również być nasz własny projekt. 

Po takim spotkaniu sporządzamy dokument w którym jest zawarta lista prac budowlanych/remontowych/wykończeniowych oraz cena za wykonanie zlecenia. Wycena jest u Nas bezpłatna! Pamiętaj też, że kosztorys zawiera sprzątanie po remoncie! Nie zawiera jednak kosztów materiałów potrzebnych do realizacji zlecenia. 

Termin i kosztorys zaakceptowany – na co jako inwestor mogę liczyć

  • Umowę na wykonanie usługi
  • Terminową realizację ustalonych podczas spotkanie i uwzględnionych w kosztorysie prac
  • Pomoc w doborze materiałów budowlanych (lub na życzenie inwestora – ekipa budowlana może samodzielnie zakupić i dostarczyć potrzebne to realizacji zlecenia materiały budowlane – ustalane indywidualnie przed lub w trakcie trwania usługi) ***
  • Doradztwo w sprawie rozwiązań technicznych
  • Sprzątanie po remoncie
  • Faktura 

Rozliczenie wykonanych prac

Rozliczanie wykonanych prac remontowych/budowlanych/wykończeniowych następuje etapowo. Czyli na przykład zakres ustalonych usług wykończeniowych składa się z 2 etapów:

  • Etap I: podwieszany sufit w kuchni – koszt 400zł
  • Etap II: Malowanie ścian w pokoju (wraz z przygotowaniem) – koszt 200zł

Tylko w momencie gdy sufit w kuchni będzie skończony inwestor uiszcza opłatę w wysokości 400zł.

Dzięki temu inwestor na bieżąco może bezpiecznie zaplanować swój budżet. 

***  jako firma świadcząca usługi remontowe, wykończeniowe, budowlane nie jesteśmy w stanie ponieść odpowiedzialności za niezrealizowanie w czasie zlecenia, jeśli z winy inwestora lub firm dostarczających materiały budowlane termin realizacji ulegnie zmianie lub będzie nie możliwy do wykonania